ING Kolektiv

Charakteristika souboru:
Divadelní soubor zaměřený na autorskou tvorbu humorných, satirických divadelních útvarů od malých skečů, přes jednoaktovky až po celovečerní představení.

Cílová skupina:
Převážně představení pro mládež a dospělé, příležitostně pohádky pro děti.

Umělecký vedoucí / režisér:
Kolektivní tvorba 😉😉

Počet aktivních členů:
9 stálých členů + několik hostujících

Současný repertoár:

Co se chystá:
Po uvedení celovečerní hry Tramvaj do stanice Trondheim se bude soubor soutředit na rozšíření portfolia svých jednoaktových her.

Historie:
Na podzim roku 2001 se sešlo to nejlepší z nejlepšího a utvořilo společenství, které se rozhodlo uvést do života to NĚCO, co mu dá smysl a směr. Vznikl komponovaný pořad s názvem ING aneb Intelektuálně Nevyvážená Galasuperšou bourající veškeré představy o hranicích zábavy, dávající slovům legrace, parodie, humor či sranda zcela nový rozměr. Z názvu pořadu tak vzešel i název souboru – ING Kolektiv.

V roce 2002 následovalo pod výstižným názvem ING II druhé celovečerní pásmo skečů, scének a jednoaktovek (scénky Milionář, Velká frýdecký steeplechase, Hospoda aj.)

Za teplého téměř letního počasí proběl 20. září 2003 ING Challenge aneb běžkařský extrémní závod Frýdkem-Místek.

V témže roce následovalo třetí celovečerní pásmo skečů, scének a jednoaktovek. Zde se poprvé objevila legendární jednoaktovka Imperium vraci uhlo.

V roce 2006 spatřila světlo světa další úspěšná jednoaktová hra Věrni zůstaneme aneb Kapitoly z odboje domácího.

V roce 2007 se odehrála premiéra celovečerní autorské pohádky pro dospělé INGovská pohádka aneb Pohřeb dobrý, všechno dobré!

V témže roce si soubor zahrál své The Best of i v Činoherním klubu v Praze. V roce 2010 byl představen autorský mafiánský epos Fotr.

V roce 2011 soubor odehrál v rámci galavečera FamuFestu hru Imperium vrací uhlo na prknech Nové scény Národního divadla v Praze. Od pomyslné Mekky českých divadelních umělců dělilo soubor 60 metrů!

Léta 2015-2020 jsou ve znamení částečného útlumu, daří se ale představením pro děti.

V roce 2021 soubor znovu oživuje tradici představení pro dospělé obnovenou premiérou Imperia v remastrované kvalitě. Do komponovaného představení ING vrací Imperium soubor přidává několik nových jednoaktovek a skečů.

V roce 2023 měla premiéru surová severská krimi Tramvaj do stanice Trondheim.

Úspěchy/ocenění:
V roce 2004 získala jednoaktovka Imperium vrací uhlo cenu za nejlepší inscenaci na Národní přehlídce jednoaktových her v Holicích. V témže roce se úspěšně zúčastnila i prestižního „Jiráskova Hronova“.

V roce 2006 se autorská jednoaktovka Věrni zůstaneme aneb Kapitoly z odboje domácího účastnila Národní přehlídky jednoaktových her v Holicích.

V roce 2010 se autorský mafiánský epos Fotr úspěšně účastnil krajské přehlídky v Karolince, kde si zajistil účast na celostátní přehlídce Divadelní Děčín.

Speciální komunikační kanály:
Facebook