DS Štronzo > DS Jedno

Divadelní soubor Štronzo mění název na DS Jedno. Po nějakou dobu tedy bude fungovat pod oběma názvy.

Charakteristika souboru:
Divadelní soubor Štronzo je zaměřený na autorskou tvorbu, pohádky pro děti a činoherní představení pro mládež a dospělé. Snahou souboru je přilákat mladé lidi do divadla a organizace kulturních večerů pro mladé.

Cílová skupina:
Představení pro mládež a dospělé, pohádky pro děti.

Umělecký vedoucí / režisér:
Táňa Rychecká a kolektiv Štronzo

Počet aktivních členů:
9

Současný repertoár:

Co se chystá:
Momentálně pracujeme na Divadelní hře „Hadí žena řekla dost“ z cirkusového prostředí od autora: David Rychecký. Plánovaná premiéra únor 2024.

Historie:
Divadelní soubor vznikl na 8.ZŠ v roce 2014 jako dětský divadelní soubor, kde nastudoval pohádky „Červená Karkulka“ a“Dva Tovaryši“ od autora: Lumír Kubátko, dále „Alenka v říši divů“: scénář dle knihy Lewise Carola napsala Táňa Rychecká.
V roce 2018 začal působit pod SVČ Klíč, kde jako první nastudoval autorskou hru „Čistě naše věc“, která se zabývá problémy mladých lidí a hrála se převážně pro druhý stupeň ZŠ. https://www.klicfm.cz/hlavni-udalosti/346-divadelni-soubor-stronzo-zahral-zakum-8-zs
V období pandemie vznikala hra na základě textu Beatrice Rychecké s názvem „Poslední párty“, která se však na jeviště nakonec nedostala – nicméně vznikl trailer k nahlédnutí zde:

K SVČ Klíč má soubor pořád pevné vazby, jelikož Táňa Rychecká tam vede divadelní kroužky „Masky“ a „Kašpárci“ a v létě i s členy souboru příměstské tábory: „Divadlo na cestách“.

Od roku 2021 působí v divadle Čtyřlístek, kde zahrál pro dospělé komedii „Tik-Tik“ od autora: Laurent Baffie – premiéra 2022
Pro děti pohádku: „Alenka v říši divů“, kterou nastudovali ještě na 8.ZŠ a „Líná Máňa“ dle textu hry „Líný Kuba, holé neštěstí“ od: Petr Tomšů, která měla premiéru v únoru 2023
V roce 2023 také vznikl projekt pro mladé lidi s názvem „Kulturní večer pro mladé“, který má propojovat mladé lidi a umělce z Frýdku–Místku.

Úspěchy/ocenění:
Soubor navštěvuje pouze nesoutěžní přehlídky.